Technolog zmaga się z różnego rodzaju zagrożeniami w trakcie wykonywania czynności zawodowych. To nie tylko zagrożenia związane z przebywaniem długo w tej samej pozycji, jeśli pracuje długo przy komputerze, ale również wtedy, kiedy dogląda prac na hali produkcyjnej.
Co zagraża technologom?
W zasadzie pracując na hali produkcyjnej, można mówić o niezwykle dużym prawdopodobieństwie wszelkich zagrożeń związanych ze zdrowiem. Może dojść do awarii maszyny, wycieku substancji lub zbyt dużego natężenia hałasu w stosunku do odporności danego pracownika.
Jeśli ktoś wykonuje swoją pracę zza biurka, zwykle musi spędzić przy nim nawet do 12 godzin dziennie. To dość dużo, jednak warto zaznaczyć, że pracownikom biurowym zdarza się zabierać ze sobą pracę do domu i tam ją dokańczać.
Nie da się ukryć, że znacznie więcej i bardziej dotkliwiej dla zdrowia może się dla technologa skończyć wypadek na hali produkcyjnej, jednaki długotrwała praca w tej samej pozycji może przysporzyć problemów zdrowotnych. Dla niektórych to one będą ograniczały aktywności życiowe w na tyle dużym stopniu, że będą się one stawały niemal niemożliwe do wykonania.
Nie ma gorszych i lepszych miejsc pracy
W zależności od tego, co dla kogo stanowi większe zagrożenie – zarówno uszkodzenia kręgosłupa jak i te powstałe na hali produkcyjnej np. w postaci oparzeń, mogą być równie dotkliwe. Trudno więc mówić, które miejsce jest gorsze, za wykonywanie pracy w którym miejscu warto życzyć sobie większego wynagrodzenia.
2 komentarze
Mariusz
28 grudnia 2020 at 16:38
trzeba zachowywać ostrożność i respektować zasady BHP
Marek
31 marca 2021 at 10:28
Zdecydowanie, na każdym stanowisku pracy.