Najczęściej słyszymy o technologach żywności i żywienia. Jednak technologowie zajmują się również odzieżą – składem tkanin oraz tym, co zrobić, by koszty produkcji zaspokajały oczekiwania przedsiębiorcy, a zarazem towar dostarczany klientowi był możliwie jak najwyższej jakości. Tylko wówczas możemy mówić o zoptymalizowaniu procesu produkcji na tyle, by zbytnie koszty nie doprowadzały do zadłużenia zakładów produkcyjnych.
Tkanina przyjazna skórze i nie tylko
Każda z wytwarzanych rzeczy powinna być jak najwyższej jakości. Taka jest teoria. Prawda wygląda nieco inaczej. Technolog pracujący w marce odzieżowej będzie dbał, by tkanina była wystarczająco bezpieczna dla użytkownika, a zarazem nie generowała zbyt dużych kosztów wytwórczych dla przedsiębiorcy. To samo dotyczy wszelkich przedmiotów wykonanych z różnego rodzaju tkanin – plecaków, toreb, śpiworów itd. Technolog specjalizujący się w wyrobie tkanin, odnajdzie się tak naprawdę w każdej z fabryk produkujących wyżej wymienione produkty.
Wytwarzanie materiałów i wszelkich wyrobów włókienniczych i odzieżowych jest teraz niemal w pełni zmechanizowane. Ilość substancji konserwujących materiały jest zatrważająco duża, a ich skład zmienia się na bieżąco, wraz z zapotrzebowaniem. Tak więc technolog powinien ciągle aktualizować swoją wiedzę w taki sposób, by była ona maksymalnie aktualna.
6 komentarze
Natalia
14 grudnia 2020 at 15:46
I tak bardzo trudno jest zadbać o dobro klienta
Hela
19 stycznia 2021 at 20:37
takie mało doceniane stanowisko
jee22
25 stycznia 2021 at 12:34
taki technolog odzieży nie ma łatwego zadania
Becia
1 czerwca 2021 at 15:07
jak każdy 😉
noemi
1 kwietnia 2022 at 15:43
Produkcja przede wszystkim musi się opłacać.
Marek
5 kwietnia 2022 at 19:04
Oczywiście, jak wszystko 😉